Eşya Depolama Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Eşya Depolama Hizmeti Nedir?

Eşya depolama hizmeti, eşyaların depolama alanlarında belli bir zaman diliminde paketlenmiş bir biçimde tutulmasıdır. Kırılma, çizilme ve tozlanma gibi olumsuz durumlardan etkilenmeyecek şekilde paketlenerek depolanmasıdır.

Eşya Depolama Hizmetleri Nelerdir

Eşya depolama hizmeetleri arasında şunlar yer almaktadır:

Ev Eşyası Depolama
Ofis Eşyası Depolama
Villa Depolama
Parça Eşya Depolama
Değerli Eşya Depolama

Ev Eşyası Depolama

Ev eşyası depolama, taşımacılık sektöründe en çok talep gören hizmetlerinde başında yer almaktadır. Herhangi bir sebeple evinden ayrılan ve eşyalarını bir süreliğine depolamak isteyen kimseler bu hizmetten yararlanır. Ev depolama hizmetlerinde önemli olan verilen hizmetin kalitesidir. Kaliteli hizmetin anahtarı da profesyonel çalışmadır. Evdeki eşyalar belli bir sistem çerçevesinde taşınarak depolanmaktadır. Eşyalar paketlenirken açık bir tarafı kalmayacak şekilde sarılmalıdır. Herhangi bir açıklık eşyaların hava almasına ve dolayısıyla zarar görmesine neden olacaktır. Eşyanın depolanacağı alanın son derece geniş ve ferah olması önemlidir. Kaba ve özensiz bir şekilde istiflenen eşyalar herhangi bir sarsıntıda dağılıp kırılabilir. Ayrıca depolama alanlarında güvenlik kameralarının bulundurulması eşyaların korunması açısından elzemdir. Daha fazla bilgi almak için ev eşyası depolama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

eşya depolama istanbul

Ofis Eşyası Depolama

Ofis eşyası depolama, iş yerlerindeki eşyaların alınıp depolama alanlarında muhafaza edilmesidir. İş yerinde yer alan dosya, kâğıt-kalem ve klasör gibi kırtasiye malzemeleri kolilere yerleştirilerek taşınır. Masa, sandalye ve dolap gibi mobilyalar ise kaliteli ambalajlama malzemeleri ile paketlenerek taşınır. Her mesleğin kendine özgü eşya türü ve miktarı olduğundan kesin olarak bir fiyat belirlemek zordur. Bu nedenle ofis depolama hizmetlerinde firmalar bir bilirkişi göndererek eşyaları incelemesini ister. Bu sayede eşyalar için nasıl bir hizmetin verileceği ve eşyalar için gerekli olan depolama alanının hacmi daha net bir şekilde belirlenir. Ofis depolama hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için sayfayı ziyaret edebilirsiniz.  

Villa Depolama

Villa depolama, depolama hizmetleri arasında en zahmetli ve dolayısıyla en çok emek isteyen hizmetlerinde başında yer alır. Kapsamlı ve sistematik bir çalışma gerektirir. Kolisinden ambalajlama malzemelerine ve de monte işlemlerinden taşınmasına kadar her şeyin organize bir şekilde yürütülmesi gerekir. Bu kapasitede bir eşya için verilecek hizmetin niteliği ve niceliği de farklılaşır. Eşyalar için ayrılacak depolama alanı büyük bir hacme sahip olur. Bu sebeple fiyatlarda artar. Eşyanın fazla olmasından dolayı işçi sayısı ve eşyaların taşınması için harcanacak zaman artar. Ayrıca eşyaların paketlenmesi için harcanan ambalajlama ve koli malzemelerinin artması fiyatların yükselmesine etki eden diğer faktörlerdendir.

Parça Eşya Depolama

Parça eşya depolama; ev veya ofiste kullanılmayan ve aynı zamanda atılması istenmeyen eşyaların daha sonra kullanılmak üzere bir süreliğine depolama alanlarında saklanmasıdır. Diğer depolama hizmetlerine nazaran fiyatlar daha düşüktür. Genel olarak eşyanın büyüklüğüne ve ağırlığına göre fiyatlar değişim göstermektedir.   

Değerli Eşya Depolama

Değerli eşya depolama; piyano, çelik kasa ve bunun gibi önemi yüksek değerli eşyaların depolarda muhafaza edilmesidir. Bu hizmeti almak isteyen kimseler kendilerine özel olarak ayrılmış odalara sahip olurlar. Özenle korunması gereken bu eşyaların taşınması ve depolanması da özen ister. Bu eşyalar paketlenirken özel ambalajlama malzemeleri gerekir. Herhangi bir zarar görmemesi için kalın ve toz geçirmez patpatlar kullanılır. Depolama işleminde ise kişiye özel oda depolar verilir. Bu depolarda güvenlik anahtarı hizmeti alan kişiye verilir.

eşya depolama hizmeti alırken dikkat edilecekler

Eşya Depolama Hizmeti Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

 • Depolama hizmeti verecek olan firmanın güvenilir bir firma olup olmadığından emin olun !
 • Daha önce depolama hizmeti almış yakınlarınızın görüşlerini alın !
 • İyi bir araştırma yapın !
 • Eşyalarınızın depolanacağı yerin adresinin kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir noktada olmasına dikkat edin !
 • Eşyalarınızın depolanacağı yerin temizlik kurallarına ne kadar uyduğuna dikkat edin !
 • Eşyalarınızın rutubet almayan depolama alanlarında muhafaza edilip edilmediğini kontrol edin !

Eşya Depolama Hizmeti Kalite Ölçütleri

İyi bir depolama firmasında kaliteli hizmetin anahtarları şunlardır ;

 • Profesyonel çalışma ekibi,
 • Kaliteli ambalajlama malzemeleri,
 • Sistemli bir çalışma şekli,
 • Köklü bir geçmişe sahip olma,
 • Depolama alanlarının güvenilir bir konumda yer alması,
 • Depolama alanlarında hijyen kurallarına verilen önem,
 • Depolama alanlarının korunaklı olması
 • Tecrübe ve donanım
 • Nakliye ve depolama hizmeti için bulundurması gereken belgelerin varlığı

Eşya Depolama Hizmetlerinde Yaşanan Sorunlar

Son yıllarda artan kentsel dönüşüm proje çalışmaları ile taşımacılık ve depolama hizmetlerine duyulan ihtiyaç epeyce arttı. Taşımacılık sektöründeki bu hareketlilik yeni firmaların ortaya çıkmasına sebep oldu. Taşımacılık piyasasında nakliyeci fazlalığı oluştu. Bu durum verilen hizmetlerin kalitesinin de düşmesine neden oldu. Beraberinde müşterilerin mağduriyetlerinde yıldan yıla büyük oranda bir artış gözlendi.

eşya depolama hizmetlerinde yaşanan sorunlar nelerdir

Piyasaya yeni çıkan depolama firmaları, müşteri kazanmak amacıyla standartların dışında fiyatlarla hizmet vermeye başladı. Bu firmalar nakliyeciler derneği tarafından “korsan firma” olarak nitelendirilmeye başlandı. Fiyatları belli seviyelerin çok altına çekerek işçi kalitesini azaltmaktadırlar. Dışardan ve yabancı ülkelerden getirdikleri işçileri çok ucuza çalıştırıp hizmet-fiyat dengesini oturtmaya çalıştılar. Bu alanda daha önceden belli bir deneyimi olmayan bu tecrübesiz işçiler eşyaların zarar görmesinde en büyük etkenlerdir. Günübirlik olarak firma bünyesinde çalışmakta ve herhangi bir sigortası da bulunmamaktadır.

Eşya Depolama Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

Eşya depolama fiyatlarını belirlenmesinde belli başlı kriterler yer almaktadır. Bu kriterler arasında şunlar yer almaktadır;

 • Eşyanın depolama alanında kalacağı süre zarfı ( günlük, aylık, yıllık )
 • Eşyanın depolama alanında kaplayacağı yerin hacmi
 • Eşyanın alınacağı yerin bulunduğu kat
 • Eşyaların taşınması için gereken personel sayısı
 • Eşyanın paketlenmesi için gereken ambalajlama malzemeleri
 • Depolanacak eşyanın türü ( ofis eşyası, ev eşyası, parça eşya, özel eşya vs.)

Eşya Depolama Sistemleri Nelerdir ?

Depolama hizmeti alacak kişilerin ihtiyaçlarına uygun eşya depolama sistemleri mevcuttur. Eşyanın büyüklüğüne ve miktarına uygun ebatlarda depolar vardır. Bu depolar arasında oda depo, mini depo ve kişiye özel anahtar depolar yer alır. Depoların hacimlerine göre hizmetin niteliği ve niceliği de değişir. Fiyatlarda da doğru orantılı bir şekilde artış ve azalma olur. Bazı kişiler eşyalarını kendisi özel olarak ayırt edilmiş odalarda muhafaza edilmesini isteyebilir. Bazı kimseler değerli eşyalarını özel anahtarlı mini depolarda muhafaza edilmesini ister. İhtiyacı olmadığı halde atmaya kıyamadığı birkaç parça ufak tefek eşyasını depolamak isteyenler de bu hizmetten yararlanabilir.

İstanbul Eşya Depolama Firmamız Özelinde

İstanbul Eşya Depolama, 1990 yılında Ömeroğlu Taşımacılık şirketine bağlı olarak açılmış bir depolama hizmetidir. Hizmetlerimiz arasında ev, ofis, villa eşyası ve parça eşya depolama faaliyetleri yer almaktadır. İstanbul’un birçok bölgesinde açmış olduğumuz şubelerimizle hizmetlerimizi geniş kitlelere ulaştırmayı hedeflemekteyiz. Bu doğrultuda 8 depolama merkezimiz, geniş araç filomuz ve profesyonel kadromuz ile sizlere kaliteli hizmetler sunmaya devam etmekteyiz. İstanbul ev eşyası depolama hizmetlerinde öncü olan ve en çok tercih edilen depolama firması konumundayız.

İstanbul eşya depolarımız son derece konforlu ve geniştir. Güvenilir ve profesyonel depolamacılığın en önemli adresi konumundayız. Hijyen koşullarına dikkat ederek eşyaların bulunduğu ortamı her gün temizlemekte ve havalandırmaktayız. Depolama alanlarımız kameraları ile izlenmekte ve herhangi bir güvenlik sorunu yaşanmamaktadır. Depolama merkezlerimizde kişiye özel depolar, parça eşyalar için mini depolar ve değerli eşyalar için özel korunaklı depolar mevcuttur. Müşterilerimizin ihtiyaç duyabileceği tüm depolama hizmetlerine karşılık verebilecek nitelik ve donanımla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Çağın getirdiği yenilik ve değişimleri takip ederek hizmetlerimize yansıtmaktayız.

İstanbul Eşya Depolama – Anadolu Yakası

Eşya depolama şirketi olarak İstanbul’un Anadolu yakasında hizmetlerimiz bulunmaktadır.  Tüm taşımacılık ve depolama ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek nitelikte depolarımız mevcuttur. Eşya deposu kiralama hizmetlerimizden yararlanarak kaliteyi yakalayabilirsiniz. Kiralık depolarımızı görmek için ziyaret edebilir ve canlı bir şekilde inceleme fırsatı yakalamış olursunuz. Avrupa standartlarına uygun olarak tasarlanmış depolarımızda kutu depo ve oda depo seçeneklerimizle işinizi kolaylaştırmaktayız. Eşyalarınız düzenli bir şekilde depolarda istiflenmekte baştan sarma bir hizmet verilmemektedir.

İstanbul Eşya Depolama Ücretleri

eşya depolama fiyatları

İstanbul eşya depolama firmaları arasında otuz yıllık geçmişimiz ve profesyonel kadromuz ile bölgenin en çok tercih edilen firması konumundayız. Her bütçeye uygun fiyatlandırma tarifelerimizle siz müşterilerimize fırsatlar sunuyoruz. Yaz ve kış aylarına özel indirimli taşımacılık ve depolama hizmetlerimizi takip ederek bu fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Öğretmen, polis ve diğer devlet memurlarına özel %18 indirimli fiyatlarımız bulunmaktadır. Ayrıca emekli vatandaşlarımıza özel %20 indirim ile depolama hizmetleri sunmaktayız. Eşya depolama ücretlerimiz standart olup son derece uygundur. Aylık fiyatlarımız genel olarak şu şekildedir;

Ev eşyası depolama  1+1 odalı evler için 250 ₺2+1 odalı evler için 350 ₺3+1 odalı evler için 450 ₺
Ofis eşyası depolama       300-500 ₺
Parça eşya depolama       100-200 ₺

Sık Sorulan Sorular

Depolama hizmetlerinde eksper gönderiyor musunuz? Bir ücreti var mı?

İstanbul Depolama şirketi olarak sizlere ücretsiz eksper hizmeti sunmaktayız.

Depolama hizmetlerinde dolap sökme ve takma işlemleri firma tarafından yapılmakta mıdır?

İstanbul depolama hizmetleri kapsamında firmamız tarafından dolaplarınızın gerekli tüm monte ve de monte işlemlerinizi yapılmaktadır.

Depolama alanlarınız hijyen koşullarını ne kadar dikkate almaktadır?

Depolama alanlarımız son derece temiz ve ferah olup tozlanma ve rutubet alma gibi olumsuz durumların etkisini ortadan kaldırmaktadır.

İstanbul Avrupa yakasında hizmet veriyor musunuz?

Firmamız depolama hizmetlerinde sadece Anadolu yakasında hizmet vermektedir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir